| alky13 a întrebat:

Buna seara, TPU! As dori sa-mi cumpar o masina pana-n 2000 de euro, si imi place foarte mult Ford Ca, sunt masini bune? Am observat ca au pretul intre 500 si 1400 de euro second, cam in ce zona sa ma axez pentru a cumpara una? De asemenea, cum e prima masina, sa dau de permis inainte sa o achizitionez? Va multumesc!

2 răspunsuri:
| alex495 a răspuns:

Ca ul e masina de femeie si destul de fiabila dar e mica pentru un barbat. Sfatul meu cel mai ok sa ti iei golf 4 motor alh 1.9 diesel sau 1.6 benzina pentru putina actiune. II schimbi filtre si ai grija de ea. Uneori poate sa cada egr ul in rest alh ul e motor de tine o viata. Si se incadreaza in bugetul tau

| alexwahl a răspuns:

Ar fi mai bine sa ai permis inainte de a ti cumpara masina. Cu 2000 de euro iti poti cumpara masina mai de calitate. Golf4, Audi A3, Opel Astra...