| SERIOUX a întrebat:

Ce masina as putea cumpara second-hand pana in 2000 euro pe benzina, care sa nu consume mult?

8 răspunsuri:
| ionutz03 a răspuns:

Solenza, opel corsa, vw polo, peugeot 206, wv golf 3, fiat punto, ford ca, ford fiesta... si cauti sa fie cu motor mic maxim 1.4 si garantat o sa consume putin.

Toate astea enumerate la pretul de pana in 2000 euro le gasesti din in jur de anul 2000 sau mai jos.

O selectie dintre cele enumerate, solenza, corsa, golf si polo

| RB26DETT a răspuns:

Eu am luat un volvo v40 din 97' mult mai bun decat ce ai vazut pe la celelalte raspunsuri, am dat pe el 2000 euro inmatriculat, nu are probleme, merge absolut totul, pe strada se comporta foarte bine, este o masina foarte stabila si sigura. am cumparat-o full piele [si pe scaune] full electric, incalzire scaune oglinzi geamuri si clima. poti alege intre : 1.6i in jur de 105-110 cai putere, 1.8i cam 125 cai putere, 2.0i 140 cai putere, 2.0 T [benzina] 160 cai putere, 1.9 D 95 cai putere, 1.9 T4 200 cai putere.

| boss97 a răspuns:

Cauta un opel astra caravan 1.6, euro4, a o masina tare si nici nu consuma mult.

| Horia1313 a răspuns:

Opel corsa, ford Focus, VW Polo

| Ichim_Tavi_1987 a răspuns:

Un matiz consuma f puțin da o cam mica mașină și nu se comporta prea bine la drum lung dar e și ieftin aproximativ 1000 2000 euro

| CominxIonut a răspuns:

Opel tigra happymasina sport 1, 4 consuma dupa sofer este o masina mica, ai destul de multe avantaje ale consumului

| GabiTanase a răspuns:

Oper corsa e mic.dar consuma f putin are motor 1.2, w golf 3.

| sasa93 a răspuns:

Golf 3 1.6