| InF3CT a întrebat:

Este convenabil sa inmatriculez o masina FIAT BRAVA din 2001 1.2 benzina km 140.000 in Romania sau sa imi cumpar alta deja inmatriculata la banii astia? Pretul masinii aici in Italia este pana in 2000 euro...inmatricularea ma ajunge 1000 euro.ce ziceti? Puteti sa imi dati si cateva siteuri cu masini second hand inmatriculate in Romania? Ms!

4 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Te costa mai putin de 1000 de euro, dar nu sunt asa fiabile

| Braunion a răspuns:

Din cate stiu eu, masinile aduse din strainatate nu prea au km reali... Eu nu stiu cazul tau, poate il cunosti personal pe proprietar. Daca nu, mergi pe ceva deja inmatriculat in Romania. Si poate si ceva mai nou de 12 ani.

| InF3CT explică (pentru Braunion):

Chiar nu stiu ce sa fac.sa inmatriculez masina ma ajunge la 1000 de euro..sa o vand probabil ca as lua 2000.asa se fac 3000..ma gandeam ca cu banii astia sa imi gasesc alta masina mai puternica...

| Muraru_Dani_1971 a răspuns:

Ciaoo taxa de inmatriculare in rom te costa 350 de euro plus RAR 100 de euri asa ca se merita sa o inscri dar de ce nu cauti in Italia alta masina cu un motor de 1400 pentru ca tot cam aceeasi bani te costa. salut