| Preda_Viorel_1955 a întrebat:

Buna seara viorel preda ma numesc si am un kymco grand dink 250cc din 2004 acum ceva timp in urma l-am pornit a mers cam 100m am oprit sa dau prioritate a inceput sa se balbaie si s-a oprit si de atunci nu am mai putut sa il pornesc.am pus bateria pe redresor, am schimbat bujia tot nu a pornit. am scos bujia si am observat ca nu da scanteie, am masurat bornele de la bobina unde este conectata bujia si raspunsul este 0.acum nu mai stiu de ce sa ma iau.as fi recunoscator daca ati putea sa imi dati un sfat. va multumesc

1 răspuns:
| danielgrig a răspuns:

Pai daca bobina de inductie nu are curent, cred ca ea e problema.S-ar mai putea sa fie si CDI-ul.Bafta!