| Sanzyka a întrebat:

Buna sunt fata si am A de un an. Nu am condus de cat motocicleta prietenului meu care este un chopper dar nu imi prea place si acum vreau sa imi cumpar si eu un motor dar de viteza ce mi-ati recomanda dintre: kawasaki ninja sau honda vfr 800 happy deja mi-am luat si vopsea sa il vopsesc roz happy si as vrea sa il cumpar nou din magazin. Spuneti-mi care ar fi mai bun ca motor nu bun pentru o fata happy Dau funda! happy

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Pai in primul rand degeaba ai luat vopsea fiindca daca il iei noi pana nu expira garantia nu il poti vopsii fara sa o pierzi. In al doilea rand o motocicleta nu este din metal ca sa o freci tu cu peria de sarma si sa o dai cu pensula laughing st sableaza fibra cu fibre speciale sa nu se sparga, se degreseaza, apoi se da cu vopsea cu pistol si compresor in mediu electrostatic, in cabina de vopsit si se usuca cu lampi cu infrarosu nu se vopseste deloc usor o motocicleta. Nu iti recomand Ninja sau VFR daca ai decat un an experienta si ala pe un Chopper foarte mic fiindca daca depasea 500 cmc nu il conduceai tu ca fata din prima. Nu il conduceam eu probabil fara experienta care am 1, 91 si 96 de kg dar o fata sa nu imi spui ca manevra un cruiser fara sa aiba experienta fiindca ala cu siguranta nu era nici chopper era cruiser nu avea furca de 90 aruncata la 45 de grade fiindca alea au pe putin 400 de kg si sunt doar cateva modele omologabile in Romania + ca cea mai mica are 1000 cmc dintre cele comercializate in Europa si sa mai erai vie daca incepeai pe o asemenea motocicleta. Daca insisti sa iei ceva dintre alea doua ia VFR-ul fiindca este mai manevrabila si este Honda nu poti compara cu Kawasaki. Oricum dai pe el o groaza de bani nou si fiind primul tau motor o sa il tavalesti sa te saturi si nu cred ca merita luat nou dar este alegerea ta si sunt banii tai dar ai grija ca nu vei gasi modelul de 800 nou fiindca nu se mai fabrica de ani buni cu aceasta motorizare pentru Europa. Daca vrei sa scapi mai intreaga si fara accidente incearca si un Kawasaki Ninja 250R este destul de usoara, de micut motorul si de manevrabila motocicleta!

4 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Tot chopperu e mai fain.dar intre vfr si ninja, vfr'u e mai fiabil ca motor.

| The21Luk a răspuns:

Pentru o fata eu cred ca ar merge o Honda CBR 600 RR. Mie imi place mult.

| kolcov a răspuns:

Eu zic sa iti iei un Honda cbr 1000rrwinking

| PlumaDeCondor a răspuns:

Kawasaki ninja e moarte curata. ai bine Honda vfr 800. eu sincer mi-as lua Suzuki GSXR 600, nu de alta dar m-am indragostit de ea love struck
aa da. piece of advice: nu o vopsi roz for christ's sake! laughing