| Marian_3527 a întrebat:

Buna T P U.am un golf 3 si am probleme cu caldura, nu mai merge aproape deloc, nu mai dezabureste parbrizul, nu mai da caldura la picioare, si in fata foarte putin. ce problema credeti ca are? va multumesc

Răspuns Câştigător
| DanAmarandei a răspuns:

O prima varianta ar fi pompa de apa. Daca nu antrneaza circuitul apei in radiator, nu se poate incalzi habitaclul.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca nu e pompa de apa e posibil ca masina ta sa nu mai aiba gaz pentru a ventila interiorul (gazul se foloseste atat pentru aer aconditionat cat si pentru caldura).

| DanAmarandei a răspuns:

Se poate strica daca nu ai schimbat antigelul la timp sau daca ai pus prea multa apa. antigelul are si rolul de gresare a pompei de apa. Si totodata, pompa se cam schimba pe la 60-70 mii km