| Marina_Daniela_1992 a întrebat:

Tatăl meu are un Opel Astra break din 1999, e îngrijit până acum, dar l-a pus de vânzare la 1400 euro dar nu a găsit niciun cumpărător! E mult la 1400 euro pentru modelul asta? Sau ce să facă ca să îl vândă?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, este mult 1400 euro.
Toti cer multi bani, de aceea sunt si atat de multe spre vanzare, dar se negociaza si nimeni nu da mai mult de 1000 euro, cam acolo este valoarea ei reala.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai cine sa dea 1400euro pe o masina ieftina veche de 20 ani?

| Marina_Daniela_1992 explică (pentru suntserios):

Pai sunt destule Opel Astra break tot din 99 la preț de 1000-1400 euro, am văzut pe net. happy

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Este veche masina, si nu o vinde deoarece primaria introduce taxe pentru poluare, asa ca daca vrea sa o vinda, trebuie sa scada la pret, ca nu i da nimeni banii astia.Sa caute sa vada model cum este al lui cu cit se vinde pe olx.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii dau 300 de euro pe ea

| Michael11 a răspuns:

Da. E mult. Eu am cumparat unul la fel dar din 2000 cu 900 euro.

| Marina_Daniela_1992 explică (pentru Michael11):

Pff, dar cu ce preț ok s-ar vinde?

| Michael11 a răspuns:

Conteaza si cati km are si daca e diesel sau pe benzina. Ar putea sa ceara pe ea 900-1000 euro maxim. Daca o vinde cu 700-800 euro, sa fie multumit.

| Marina_Daniela_1992 explică (pentru Michael11):

Are 90.000 km, nu prea a circulat cu ea. Nu are rugina, nu are nicio problema. La 700-800 euro suna a pomana.

| Michael11 a răspuns (pentru Marina_Daniela_1992):

Poate primeste pe ea 900-1000 euro. A mea a avut 200 000 km cand am cumparat-o.