| Fr33doom a întrebat:

Buna TPU am 13 ani si as vrea sa imi cumpar un motor. m-am documentat si pot sa iau un aprilia rs 50 dar intrebarea este sa o cumpar la mana a 2 sau sa o iau noua cum ziceti ca e mai bine?

Răspuns Câştigător
| emoboy a răspuns:

Copile LEGAL o poti conduce DECAT la 16 ani! De ce nu intelegeti ca nu aveti voie de mici! La 13 ar trebui va lasa si pe tiruri? Sunt multi copii care se NASC cu volanul in mana sau cu ghidonul, iar alti habar nu au ce e ala motor! Acum cateva zile am fost la cineva in vizita si baiatul lui stia tot despre motor, tot ce e in el si avea 12ani parca! Baiatul stie ce sa ii faca la motor (il viseaza)deci poti avea incredere in el sa ii dai un scuter o masina, dar statul nu are incredere! Si bine face ca un alt copil nu stia sa porneasca scuterul lui taicasu si il avea de cativa ani! De ci mai asteptati copii pentru ca inca sunteti mici, poate ca ma injuri tu acum dar cand oi fi mai mare si u o sa cea ce am spus si eu!

5 răspunsuri:
| cartman a răspuns:

Generatia asta vrea prea multe. tu ai auzit de miuta in spatele blocului?

| Laura a răspuns:

Și de unde te-ai documentat mă rog? laughing Legal nu poți să îl conduci decât de la 16 ani.

| Laura a răspuns:

@Fr33doom Tu crezi că ăștia sunt tâmpiți să lase orice copchil să conducă? Trebuie să faci niște cursuri de legislație rutieră în urma cărora vei primi un atestat. La 16 ani.

| AbysWallker a răspuns:

Eu as zice sa iti iei una second e cam 1500 euro dar noua... depinde de cati bani ai disponibili

| Fr33doom explică:

Serios? eu nu cred.scuterul il poate conduce oricine la orice varsta si are acelasi motor ca si aprilia rs 50 deci am voie mai bine te documentezi tu