| Lucian_Daniel_1982 a întrebat:

am cumpărat o mașină acum cateva zile, am toate actele masinii si actele de vanzare cumpărare, nu am apucat sa merg cu ea sa o înscriu pe mine! Intrebarea mea este daca nu am inscris-o pe mine o pot vinde?

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

O poti vinde mai departe, dar cine o cumpara, trebuie sa faca contract de vanzare-cumparare direct cu cel din acte, si sa primeasca certificat fiscal + vize pe fisa si contract.
Varianta 2 este sa o treci si tu prin primarie, apoi sa ii dai fiscal de la tine.

| Eusuntinvizibila2 a răspuns:

Daca nu ai inscriso pe tine o poti vinde dar sa fie de fata persoana pe care ai inscriso.