| SweetbutPsychoGirl a întrebat:

Buna TPU. Am dat cu roata masinii într-o bordură. Am jante pe 17" cu cauciuc cu buză de protecție. Şi a sărit o bucățică de cauciuc din buza aia. Nu mult doar puțin. Nu se vede pânza din cauciuc sau ceva. Oare are ceva dacă conduc aşa?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Hmmmm, nașpa, la viteză mare ai putea avea probleme

https://www.promotor.ro/......o-18307438

| VoidEternal a răspuns:

Depinde daca si janta a avut de suferit in urma impactului. Daca ai indoit-o (nu se vede neaparat cu ochiul liber) asta iti poate afecta stabilitatea pe drum, la viteza mai mare.

| AmandinaDragan a răspuns:

Poate exploda la viteza mare. Inlocuieste cauciucul sau daca e mai jos de euro 6 inlocuieste masina.