| Alexutzu_Stefan_1991 a întrebat:

Ieri am fost in oras si si am sarit de pe o bordura si am calcat stramb si a inceput sa ma doara piciorul. Nu ma doare la glezna ci putin mai jos. Nu s-a umflat, pot merge, pot alerga dar cand stau pe loc si misc piciorul intr-o anumita directie ma doare. Oare ce am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| pam0pam a răspuns:

Iti va trece in cateva zile, stai linistit. Nu este nimic grav. Incearca sa il masezi cu gelul recomandat de alina Diana, sau cu Sindolor gel. Nu il forta, nu fa miscari bruste si iti vei reveni in 3 zile. Multa sanatate.

7 răspunsuri:
| liliana77any a răspuns:

Ti-ai luxat un pic glezna, iti va trece mai maseaza zona si pune niste spirt.winking

| Ax3LdeV a răspuns:

Dupa luxatie se recomanda ceva rece da doar daca se umfla atunci

| alinadianaaa a răspuns:

L-ai luxat putin, daca era ceva mai grav urlai de durere.Cel mai important este sanu il fortezi cateva zilei si sa il legi cu o banda elastica, daca durerea este suparatoare poti sa folosesti gelul Ketonal.

| Alexutzu_Stefan_1991 explică:

Mi-a amputate picioru si acum merg cu carlig la picior. stau si ma uit la fin si geic in fiecare zi si ma gandesc cum ar fi sa am un porc care stie carate cu lupi