| anonim_4396 a întrebat:

Salut!

Am cumpărat niște jante. La una dintre ele se află o bucată de cauciuc pe suprafața de rulare. Cred că a fost pană și a făcut-o cu vreun chit.
Oare mai mă ține dacă merg cu ea așa?

https://imageupload.io/i/UlrO772ti6

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Poate da - poate nu. Să nu-ți "puște" din mers, schimb-o preventiv

5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Daca te referi la chestia aia diforma de pe adincitura din mijloc, de culoare usor maronie, aia e mizerie, nu altceva. Daca dai pe zoom la imagine, se poate vedea bine ca sunt ceva paie maruntite, poate fi o bucatita de balega de cal culeasa de pe drum.
Ia o surubelnita si curata cauciucul pe adincitura, vei vedea ca cade usor, e prinsa pentru ca o tine adincitura.

| UNEXPERTINCEPATOR a răspuns (pentru cristi202):

Nu e că m-am uitat. Cred că așa a ajuns să arate de la uzură. Am incercat sa o dau jos da nu iasă, și eu am crezut că e mizerie.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Sigur e cauciuc? Sa nu fie vreo guma lipita laughing
Daca tine aer in ea, poti merge asa.
In cazul in care ar ceda peticul, s-ar dezumfla incet, nu ar face explozie. O intepatura mica afecteaza doar etanseitatea pneului, nu si structura lui.

| UNEXPERTINCEPATOR a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

laughing. Nu cred. Cred că a fost străpunsă și a pus o bucată de cauciuc prin gaură.

| Frank51 a răspuns:

Eu ce văd acolo este o gaură. Scoate anvelopa de pe jantă și verifică în interior. La cum se prezintă eu personal nu aș folosi această anvelopă.