| Maria-Amalia_Avasiloaiei_2000 a întrebat:

Am nevoie de un raspuns urgent! Dau funda! Am un Mercedes ML250. am umplut cu adblue rezervorul, dar atentionarea tot nu dispare (imi arata ca mai pot merge 740 de km cu adblue-ul pe care il am,iar dupa, nu)problema este ca eu am umplut rezervorul si nu stiu ce sa fac..imi tot apare acea atentionaree.

2 răspunsuri:
| CristianAndrei2016 a răspuns:

Cum sa bagi Ad Blue in masina mica? Doar masinile cu motoare euro 6 folosesc ad blue. Ad blue se foloseste la Tir-uri.

| Johander4k a răspuns:

Contactează un mecanic cel mai bine. Poate ai un senzor vinovat.