| Toma_Gabi_1999 a întrebat:

Buna TPU am o întrebare am pierdut cheile de la mașină! O mașină Ford fiesta cum pot face rost de alte chei?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cel mai simplu la reprezentanta... insa te va costa ceva

| TrăieşteClipa a răspuns:

Ia legatura cu cei care fac chei pentru masini.
Unii sunt genii in domeniu, si au aparatura cu care pot sa faca de toate, inclusiv sa-ti anuleze imobilizatorul si sa-ti faca alte chei.
La reprezentanta costa in jur de 200Euro.La ei mai putin.

| GabrielStn a răspuns:

Mergi/suni la reprezentanta Ford din orasul tau sau din apropiere. Acolo le povestesti problema: iti vor deschide un dosar special ( atentie - obligatoriu sa ai actele masinii si proprietarul sa fie cu tine in momentul in care te prezinti acolo ). Apoi, pe baza seriei de sasiu/VIN-ului iti vor fabrica o noua cheie contracost. Detaliile ti le vor explica ei mai pe larg. Multa bafta!

| Toma_Gabi_1999 explică:

Îmi puteți da dumneavoastră un număr de telefon?

| GabrielStn a răspuns (pentru Toma_Gabi_1999):

De unde esti? Si da.e adevarat, poti face si la anumiti tipi care se pricep, dar eu zic sa te interesezi foarte bine inainte, sa nu arunci cu bani repede.