| Ghioca_Lucian_Marian_1990 a întrebat:

Imi cade lantul la bicicleta(http://www.bicicleteshop.eu/cumpara/bicicleta-velors-204 0a-1849148) si nu stiu ce sa fac.Propuneri? Funda la raspunsul cel mai bun.

4 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Vezi ca daca roata nu e bine centrata in furca s'ar putea sa iti faca figura asta.

| InTeReSsUl04444 a răspuns:

A! E usor trebuie sa strangi lantul/sa umbli la niste suruburi la schimbator/sa-t ungi lantul....Ai lantul pre lung? Foloseste metoda 1. Daca ai lantul strans si iti sare la foi/pinioane in spite/in pedale foloseste metoda 2.Da ca nu doar ungel...Succes

| Ghioca_Lucian_Marian_1990 explică (pentru InTeReSsUl04444):

Pai si cum se strange?

| InTeReSsUl04444 a răspuns (pentru Ghioca_Lucian_Marian_1990):

Ai vazut k lantul are niste zale? Poi hai k explic prin desen....Sa zicem k asta e o zala: _.Si acu uite putin din lant:_ _ _.Poi procedezi in felul urmator:scoti zala a doua si apoi pe prima o unesti cu a treia.....Succes!