| andreiboss31 a întrebat:

De ce cand merg cu bicicleta ceva mai repede imi tot cade lantul? Puteti sa ma ajutati:Funda.

Răspuns Câştigător
| AtateaConditii a răspuns:

Probabil e prea larg, e pe mai multe viteze? Cand ai cumparat-o trebuia sa te duci la reglat cu ea. Curata rotita aia poate a intrat prea multa mizerie si impinge lantul afara.

2 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

S-ar putea ca pinionul/pinioanele fata sa fie deformat/e in urma unei cazaturi si sa nu sa mai alinieze cu cele din spate.
Pune bicicleta cu roatele in sus(pe ghidon si sa)si invarte de pedale cu mana urmarind traseul lantului din spatele bicicletei daca acesta calca corect la o viteza mai mare! Bafta

| Doryancik a răspuns:

Cred ca lanturile s-au largint de la viteza maxima facuta de tine. Trebiue la sa tring putin.

Funda?