| Adina07012000 a întrebat:

Am si eu o intrebare... Am avut o prelata pe masina si cand am dat jos prelata, pe masina au aparut niste pete (din cauza prelatii cred )
Stie cineva ce pot face? Cu ce se curata sau trebuie sa o vopsesc?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Probabil s-au format pete de mucegai.
Incearca intai s-o speli cu apa calduta cu detergent si carpa, dupa care clatit cu apa rece.
Daca mai raman urme, incearca sa stergi si cu carpa inmuiate in spirt sanitar.
Carpa sa fie una moale, de exemplu un cearceaf de in vechi, rupt.

| George12356456 a răspuns:

Du-te la o vopsitorie si roaga-i sa iti dea cu polish pe zona respectiva. Costa cam 200-300 lei o polishare totala a masinii, dar in afara ca petele vor disparea, masina va avea o alta stralucire si mai putine zgarieturi (cele mai superficiale vor disparea ).