| Maxx23 a întrebat:

Prelata auto zgarie masina?

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Doar dusmanii saraci fac asta

| Simpatic a răspuns:

Cica ar zgaria doar daca masina nu este spalata bine si are mult praf fin pe ea si /sau daca bate vantul foarte tare si nu este bine legata.
Cum a mai spus un alt utilizator husele auto sunt special concepute si au pe interior o captuseala care protejeaza masina la zgarieturi, deci eu nu mi-as face probleme ca ar putea zgaria masina, dar respectand cele doua conditii sa nu fie vant foarte foarte puternic (desi nici asa nu vad cum ar zgaria) si sa nu fie pusa cand masina este prafuita chiar si cu putin praf pe ea.

| sierra1 a răspuns:

Doar dacă e din tablă

| Sofer a răspuns:

Dacă e dintr-un material fin. Nu zgârie mașina.

| siriusblack98 a răspuns:

Nu. Interiorul este captusit cu un alt material.

| Maxx23 explică (pentru siriusblack98):

Adica?

| siriusblack98 a răspuns (pentru Maxx23):

Interiorul unei prelate auto este captusit cu un material ce nu afecteaza exteriorul masinii.

| Maxx23 explică (pentru siriusblack98):

Ai Facebook? Sa iti trimit o poza cu prelata auto? Am primit-o de la cineva.

| siriusblack98 a răspuns (pentru Maxx23):

Nu mai folosesc Facebook. Incarca poza pe imgur si da-mi link ori imi trimiti direct pe discord la Sirius-Black#5002. Desi nu am cu ce sa te ajut daca vad poza. Cum ti-am spus, prelatele auto au pe interior un material mai catifelat decat exteriorul, care este ''prieten'' cu vopseaua de pe masina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aia de 50 lei da
aia de 500 lei nu

| Simpatic a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, conteaza si pretul caci reliefeaza calitatea.

| NoisyLight a răspuns:

Exact la asta s-au gândit cei care fabrică prelate auto, să zgârie mașinile clienților.