| nixon2016 a întrebat:

Am un mercedes c220 din 2000 si a stat de ceva vreme fara baterie. Acum cand am incercat sa o pornesc cu o baterie buna nu are nici o reactie. Are curent se aprind si martorii in bord dar nu invarte deloc. Electromotorul este bun. Daca leg electromotorul pe direct invarte. Care ar putea fi problema?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Probabil calculatorul „simte" că un senzor nu e OK și inhibă pornirea. Citește manualul (deși nu cred să găsești ceva util), sau mergi la un service să o pună la tester să vadă ce erori spune calculatorul ca are.

| nixon2016 explică (pentru mihai69):

O sa incerc si varianta asta mersi mult pentru raspuns.

3 răspunsuri:
| blAster85 a răspuns:

Poti verifica electromotorul ma refer la conexiuni cabluri sigurante, sau poate fi ultima pozitie a contactului. electromotorul are 2 borne una groasa si una mai subtire, pune contactul si cu un cablu gros atingge bornele intre ele.

| nixon2016 explică (pentru blAster85):

Conexiunile sunt ok si electromotorul si sigurantele. Multumesc pentru raspuns.