| bogdanel a întrebat:

Buna TPU am si eu o problema la un opel astra f din 93 recent m-am dus cu masina si s-a ridicat temperatura peste 100 c si s-a oprit masina din mers si acuma nu mai porneste doar inpinsa si cand dau la electromotor invarte dar nu porneste si cand o inping intr-un metru porneste stie cineva ce probleme poate sa aiba,,, va multumesc

3 răspunsuri:
| AgathaRo a răspuns:

E legat de sistemul de racire. Probabil s-a rupt cureaua/lantul sau s-a blocat pompa de apa.

| Braunion a răspuns:

Ai calat motorul, poti sa-l arunci. Si daca reusesti sa o pornesti o sa consume 1l ulei la 1l de benzina...

| rasu a răspuns:

Verifica cureaua de transmisie si lantul/cureaua de distributie