| bogdanel a întrebat:

Buna TPU as dori si eu raspuns la o intrebare, stie cineva de ce nu porneste opel astra f pe benzina doar inpinsa si cand dau la automat invarte motoru dar nu porneste

8 răspunsuri:
| Hevnoraak a răspuns:

Du mașina la un mecanic, iar dacă nu ai bani sună un prieten ce știe mecanică.

| UnBaiat439 a răspuns:

Poate n-ai benzinalaughing). Glumeam. Du-o la mecanic.

| bogdanel explică (pentru UnBaiat439):

Am benzina suficienta, as duceo dar am bagat aproape 2000 de lei in ea si ea tot nu merge deci nu as mai baga bani aiurea intro baba

| UnBaiat439 a răspuns (pentru bogdanel):

Din ce an e? N-ai dus-o la un mecanic sa o puna pe tester? Auzi. Am patit la fel cu un opel vectra 2004 cu motor de 2.6. Bateria a fost de vina. Desi la mecanic arata ca e plina, de fapt era goala.

| claudica2703 a răspuns:

Ori ai o problema la baterie, nu-i da impuls destul de puternic sa porneasca, ori nu ai benzina, ori e o problema la consum, adica nu primste destul combustibil. nu stiu exact daca la masina ta se poate regla consumul dar in general cam asta e. prima data vezi bateria.

| claudica2703 a răspuns (pentru claudica2703):

Sau e infundata vreo conducta ceva. ia-o usor si trebuie sa descoperi.

| maestrul007 a răspuns:

E simplu ai probleme cu contactul in momentul cind te duci cu cheia pe demaror se taie curentul pe general.schimbal si nu mai ai probleme

| bogdanel explică:

Stiu si eu un pi de mecanica dar la problema asta chiar nu stiu