| a1l2e3x4a6n6d7r8u9 a întrebat:

Am si eu p problema cu Seat Ibiza 1.4 benzina din 95. Masina a inceput sa produca vibratii din motor pana in caroserie si s-a simtit foarte puternic, dar si-a mai revenit.Acum a inceput sa trepideze motorul intruna ca si cum ar murii si la relanti si in timpul mersului.Scoate sunete de diesel, cu un anumit ritm, ceea ce inainte nu se auzea.Am fost cu masina la servis,a zis ca e bai de la bujii, le-am schimbat pe toate, tot asa face, acum baietii spun ca problema vine de la toate 4 fisele.Voi reveni dupa schimbarea fiselor de la bujii.

1 răspuns:
| 17Ioana a răspuns:

Daca tot vibreaza dupa schimbarea fiselor, vezi suportii/tampoanele de prindere a motorului