| verbal a întrebat:

Sall tpu...AM o DACIE1310si azi cand sa plec la scoala la relanti pe la 800-900 trepida (i-am dat 2-3 pedale si nu a mai zis nimic)Cand sa plec s-a oprit si nu a mai vrut sa porneasca fara soclu/// am plecat si cand am esit din localitate sa trec de 50 masina a inceput sa trepideze si nu mai avea putere sa tragasadbujii sch acu 2spt la fel si carburatorul curatat, ulei si filtru de aer)ce boala are? sa fie de la delcou?

Răspuns Câştigător
| popavlm a răspuns:

Ori ai platina impuscata ori capacul de la delcou este fisurat. dar din ce spui tu pare a fi platina

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Dar rezervorul l-ai spalat? Si instalatia de alimentare de la rezervor pana la carburator? Poate fi si ceva apa in benzina.Depusa in timp pe fundul rezervorului. Uita-te si la platina.Vezi si capacul la delcou.Sa nu fie fisurat.

| Mariuuss a răspuns:

Daca nu mai are putere sa traga poate fii de la segmentii, pistoane! dar cel mai bine de echipezi cu ceva banii o duci la un service si gata, sau scapi de ea!

| verbal explică:

Cum se regleaza carburatorul? sunt2surubele:unu langa acceleratie care apas pe acceleratie daca il strang si2 mai jos care e direct in carburator