| maryus_8595 a întrebat:

am si eu un scuter malagutti f12 phantom si am o problema cu el... eri dupa ce l-am spalat cand l-am pornit a pornit m-am plimbat cam 5 km cu el si dupa aia se oprea si acum cand il pornesc porneste 2, 3 secunde si se opreste ore de la ce e?

4 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Probabil pe la partea electrica un scurt si nu mai da scanteie bujia, cel mai bine este sa il lasi in garaj sau undeva unde sa nu fie umezeala si ai toate sansele sa isi revina!

| Posesiv a răspuns (pentru FurtunaDiesel):

Daca nu dadea scanteie bujia, nu mai pornea. El porneste si se opreste.

| FurtunaDiesel a răspuns (pentru Posesiv):

Pai nu da in permanenta ma refer. Daca da curent in variator de exemplu poate ca dupa o anumita turatie sa nu mai dea scanteie, depinde unde este scurtul!

| Posesiv a răspuns:

Probabil ai turnat apa pe unde nu trebuie. Lasa-l sa se duca toata apa si incearca dupa aia. Vezi sa nu cumva sa fi dat in rezervor cateva picaturi si de aceea.