| Anonim9799 a întrebat:

am o problema! De curand scuterul imi face figuri! Am un scuter Peugeout in 2T! Pana sa se incalzeasca mototu trage de rupe! Se tureaza cum trebuie. absolut ca la carte! Dar dupa vreo 2-3 km parcursi nu se mai accelereaza deloc..sta doar la relanti! Oricat as incerca sa il accelerez se opreste! Mentionez ca i-am schimbat carburatoru alaltaieri si i-am curatat si filtrul de aer! Stie cineva care este problema?

3 răspunsuri:
| Cristian_Cristi_1986 a răspuns:

E de la bobina? nu ai scanteie bubs decat foarte putin timp si dupa iti da foarte slaba?

| Anonim9799 explică (pentru Cristian_Cristi_1986):

Scanteie ii da mai mult ca perfect!

| AlexTeAjuta a răspuns:

Salut shimba segmenti daca nu e de la carburator 100% e de la segmenti.