| Tinau_Robert_2002 a întrebat:

Am terminat orele de condus de la scoala de soferi.
Acum ce ar trebui sa fac?
Duc dosarul la politia aia si. Cand pot da sala?

Răspuns Câştigător
| Paul2222 a răspuns:

Te duci cu dosarul la D.R.P.C.I.V., sa ai la tine 68 de lei ca atat e taxa de permis, iti face poza si dai sala tot in ziua aia. Daca o iei o sa te intrebe pe calculatorul pe care ai dat daca vrei sa te programezi si la traseu, eu recomand sa te programezi la ghiseu, te baga mai repede.

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

De aia e bine sa alegi un instructor/o scoala la care ai cu cine sta de vorba, altfel conduci un pic cu un strain, si iesi marmota de acolo, eventual si fara permis.
Cu dosarul de la scoala, mai platesti vreo doua taxe (pe vremea mea era chitanta pentru permis si taxa de examinare), scoti cazierul, te asiguri ca ai toate fisele medicale necesare, si te duci la DRPCIV - sediul judetean/zonal de la tine, unde te vei programa pentru examene, vei face poza pentru permis, etc.
Cred ca trebuie sa iti faci programare pentru depunerea dosarului de aici:
https://www.drpciv.ro/drpciv-booking/
Nu fa programarea in bataie de joc, e foarte important sa introduci datele corect, si sa tiparesti confirmarea programarii (sau macar sa ii faci o poza cu telefonul).