| sebastyan1990 a întrebat:

Am început sa școala de soferi si trebuie neapărat sa faci toate orele de condus sa poti da sala?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti sustine proba teoretica inainte de terminarea scolii de conducere.
Daca scoala de conducere scrie in fisa ca ai facut toate orele atunci poti sustine examenul, chiar da nu le-ai facut pe toate. Este bine totusi sa le faci pe toate, vei fi mai bine pregatit pentru proba practica.

| sebastyan1990 explică (pentru Ioandelasal):

Si dupa după cat timp dai examenul dacă iei sala

| Ioandelasal a răspuns (pentru sebastyan1990):

Depinde de cati candidati sunt pentru proba practica si cati examinatori, poate sa dureze 1-2 luni. Te programezi pentru proba practica imediat dupa reusita la proba teoretica.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai daca nu termini scoala de soferi nu vei avea dosarul complet sa poti da examenul

| aCek1ng a răspuns:

Cel mai indicat este sa le faci pe toate.