| Adapter a întrebat:

Am o intrebare legata de scoala de soferi, am terminat orele de condus am primit dosaru si am dat sala in decembrie unde am picat din pacate. Nu am mai fost sa dau sala si in septembrie mi se termina dosarul, daca voi merge in zilele urmatoare sa dau sala si iau ma poate programa la oras daca dosarul expira in septembrie tinand cont ca s-a ajuns cu programarile la oras aproape de sfarsitul lunii septembrie?
Multumesc.

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu sustii ambele teste pana la implinirea unui an de la terminarea scolii de conducere nu vei mai putea sustine testul practic si va trebui sa faci iarasi scoala de conducere.
Du-te cat mai repede sa sustii testul teoretic si apoi incearca sa te programezi la testul practic inainte de a se implini anul.
P.S. Ce-ai facut din decembrie pana acum?

| Adapter explică (pentru Ioandelasal):

Am fost plecat in alt oras si m am intors acum 3 saptamani.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Adapter):

Si de ce n-ai dat testul teoretic imediat? Daca l-ai fi dat te puteai programa la testul practic, poate chiar pe la sfarsitul lunii august.

| mgtow a răspuns:

Atat timp cat nu expira ai sanse sa dai din nou fara sa platesti din nou scolarizarea, doar taxele de examinare

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

'seriozitatea' asta e o previzualizare a soferului care vei deveni.
Dupa ce vei lua, in sfarsit, urmeaza sa "nu apuci" sa-ti reinnoiesti la timp actele la masina, sa nu observi ca e o limitare de viteza si sa te certi cu politia, sa nu observi o parcare si sa parchezi exact in fata intrarii in ea...
Du-te mai bine la cursuri de bucatar.
Sa iei permisul ca 'sa fie acolo', e cea mai tampita si costisitoare idee.
Iar daca aveai nevoie de el, era luat pana acum, nu-ti expira scoala degeaba.
Avem prea putin asfalt, si prea multi participanti la trafic. Hai sa ne apucam doar de lucrurile pe care le putem facewinking

| Adapter explică (pentru NoTurbinaNoGood):

"seriozitatea" asta de care spui tu, nu a putut tine locul unei familii in clipe foarte dificile ale vietii.

| MeddyMaddy a răspuns:

Du-te si da sala in cel mai scurt timp, ca sa te poata porgrama si la oras. Succes! Daca iti expira dosarul si nu ai dat cele doua probe trebuie sa faci iar scoala de soferi.