| xDanyxDany a întrebat:

am un atv de 110 cc si de ceva vreme am probleme cu scanteia care se rezolvau usor, astazi am vrut sa ies cu el si nu a mai vrut sa dea scanteie deloc, toata ziua am stat sub el si am desfacut toata instalatia electrica dar nu am gasit nimic, faza proasta e ca nu am nici un multimestru sau ceva cu care sa masor, asa ca va intreb daca pot sa leg cititorul de turatie de pe statorul de la magnetou direct pe bobina de inductie si sa ma scap de acel cdi?

2 răspunsuri:
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Cupara-ti kit-ul asta :
it.aliexpress.com/item/Performance-Racing-Magneto-Coil-of-50cc-90cc-110cc-125cc-Dirt-bike-Pit-Bike-ATV/521565137.html

| ground0 a răspuns:

Incearca sa schimbi bujia daca nu-i nici o diferenta incearca fisa, dupa bobina, in ultimul rand iti ramana sa schimbi magnetoul daca nu funcioneaza cu cele de mai sus schimbate