| xDanyxDany a întrebat:

am un atv de 110 si deja am schimbat al treilea stator de la magnetou, problema fiind craparea cititorului. acum vreau sa stiu de e tot crapa acel cititor si daca se poate sa-mi dati un link de unde pot sa cumpar doar acel cititor nu tot statorul. asta e statorul iar cititorul care crapa este cel negru aflat in stanga de cele 2 bobine: https://www.google.ro/......ps?/search

1 răspuns:
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Ciudat fenomen Dany.Ma gandesc la faptul ca doar rotorul sa nu ajunga foarte aproape de cititor iar din cauza vibratiilor sa-l plesneasca si sa-l crape doar asa imi explic distanta foarte mica intre rotor si cititor! Poti sa-i mai largesti un pic gaurile de fixare ale pick-up-ului(cititorului) si sa-l fixezi cu macar un milimetru mai in exterior!
Pe e-bay gasesti cititor separat, uite-l aici :...0731157147