| danpas a întrebat:

Am un Mercedes A 150 Class. w169 din 2005 pe benzina, cutie automata. Intrebarea este ce s-a intamplat pentru ca la bord imi apare tot timpul -38 grade C. la exterior. Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Salut danpas, de shimbat senzorul temperatura externa, care se afla in partea stanga, fata, zona far ceata. Bafta dane!

| danpas explică (pentru Jicarean_Calin_1960):

Salut Calin. raspuns foarte exact. Multumesc foarte mult. Am rezolvat problema, era contact imperfect in cupla.

2 răspunsuri:
| BCM a răspuns:

Senzorul de temperatura trebuie schimbatwinking