| EdyPn a întrebat:

Salut, vreau sa îmi cumpăr o mașina și nu știu ce sa aleg din BMW e60 2.5l sau Mercedes C Class w204 2.2l ambele motorina, ambele cutie automata.

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Condu-le pe amandoua, si vezi care ti se pare mai misto.
Eu, dupa aspect si din istoricul meu, as merge pe w204, mai ales ca e motorul 2.2, cam cel mai apreciat de la ei, iar tinuta de drum a Mercedesului este mult mai sigura decat a BMW-urilor.
E60 nici macar nu e o masina de fuga, varianta 525d isi ia bataie de la multe masini diesel sub 2000cmc.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca ai 20.000€ bagate pe o benzina ca e mai sanatoasa, sub banii aia loganu se recomanda nou chiar daca e urat dar trage bine coaja frantuzeasca. Hai sa iti dau un exemplu ce se intampla cand cumperi masina straina in ghilimele https://www.youtube.com/watch?v=kYKEsBLUo4o tinand cont ca facuse greseala s-a cumpere masina din Romania dar s-a descurcat cat de cat. In locul lui fugeam in D si cautam pana in 25.000€ masina in conditii cu 3 ani vechime buna de rulaj altfel ramaneam cu o motoreta noua in tara dadeam A-ul si gata nu stres sau sa stau cu o masina naspa.

| EdyPn explică (pentru mgtow):

Ma frate pe mine nu ma interesează logan și nici benzina pe mine ma interesează mâinile spus mai sus dacă avem 20.000€ îmi luam un f10 la 14-15 mii nu logan pe mine nu ma interesează km dacă mașina îmi place și merge cum trebuie o iau nu ma uit la km este logan cu 1mil km in România am văzut și am prieteni cu 320d e46 cu peste 520k km am văzut Mercedes cu 780k km și mergea bine nu avea probleme era cu cutie automata și schimba bine.

| mgtow a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=QKkXixfd5sc tipu e serios am auzit ca isi vinde masina poti sa-l contactezi e din Arad

| Sofer a răspuns:

Bmw E60 doar cu motorul de 3.0d 235 cp. E slab 325d. Iar Mercedes 2.2 170 cp iar motor bun. Dacă ești fan bmw. Mergi pe bmw E60.

| EdyPn explică (pentru Sofer):

Mulțumesc de răspuns.
Dar eu vreau sa rămân tot la 2.5 ca la 3l este imensa asigurarea ca eu stau in Franța. Dacă ești Mechanic sau ai avut mașinile astea doua care din ele este mai fiabila care trage mai bine de care ai fost mai mulțumit? Te salut?