| Raress_Turcu_1995 a întrebat:

Am un mercedes benz a 190 class cu cutie automata si vreau sa stiu ce ulei sa bag in cutie si ce cantitate.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cand bagi uleiul trebuie sa iti arate un nivel minim si altul maxim daca nu, pune in manualul masinii iti explica iar daca nici in manualul masinii nu vine inseamna ca tu nu ai voie sa iti bagi mana si sa o duci la un mecanic pentru ca e posibil sa desfaca alta piesa pe unde intra uleiul si e mai complicat

| Raress_Turcu_1995 explică (pentru mgtow):

Ma pricep, eu vreau sa stiu doar cat trebuie sa bag in ia atat tot nu am mai avut automata pana acum si am zis sa incerc sa va intreb pe cei care au cutii automate, busonul de la cutia de viteza nu are si jojă este doar capacul,, iar degetun nu am pe unde sa il bag nu e ca si la wv lt ca il masori cu degetul sad din pacate, este chiar foarte ingust, mersi ori cum de sfaturi.

| mgtow a răspuns (pentru Raress_Turcu_1995):

De obicei vin in bidonase care intra tot lichidul dar mai bine intreaba un mecanic serios

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Este ulei special pentru transmisii automate; daca nu ma insel, e acelasi cu ala rosu care se baga la servodirectie.
Despre cantitate si calitate (marca), eu zic ca mai bine intri pe www.clubmercedes.ro ca sa nu iei de bune presupunerile noastre de aici.

| Raress_Turcu_1995 explică:

Este careva care stie cat ulei trebuie sa bag in cutie?