| AndreasfromMetallicA a întrebat:

am un prieten ce detine un BMW 320D E46, an 2004.De la o vreme i se aprinde martorul Sistem Emisie Gaze,functionarea motorului si consumul nu i s-au modificat,care ar fi problema(sonda lambda, catalizatorul?)Multumesc.

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Numai pe tester cred ca poate vedea o posibila cauza. Martorul se aprinde de cate ori nu e ok ceva, poate fi motorina proasta, poate n-a mai primit talpa de mult... Unii circula cu becul aprins permanent.

2 răspunsuri:
| AndreasfromMetallicA explică:

Pe tester nu aparea nicio eroare, dar schimband EGR-ul s.a rezolvat problema.

| viorel6122 a răspuns:

Dupa o diagnoza la un specialist o sa capeti raspunsul (Catalizatorul)