| yuliansch a întrebat:

Am o Skoda Fabia Combi 1.4 16V 74KW 2004 si de ceva vreme mi s-a aprins martorul check engine. Am fost la service si aparea ca si eroare o problema la EGR. Am schimbat Egr-ul(Pierburg), a fost readaptat, am mai schimbat si filtrul de benzina, filtrul de aer si am curatat clapeta de acceleratie. Aprox cam la o saptamana check engine-ul se aprinde din nou, cu aceeasi eroare : recirculare gaze (EGR). Deocamdata cei de la service doar l-au stins din calculator, iar sapt. viitoare o sa merg din nou sa verifice. Ce credeti ca ar putea fi? Multumesc.

1 răspuns:
| blAster85 a răspuns:

Poate e dusa gestiunea electronica de la egr.dc nu anulezi egr?(mecanic)