| assasinu a întrebat:

Buna TPU as avea si eu o problema de ce mi se opreste motorul de la motocicleta dupa cateva ture scurte mergand pe drum si dupa acea nu mai porneste dar daca o las sa stea un timp porneste la sfert care ar putea fi problema oare sa fie de la bujie?

3 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Schimba bujia, si daca tot asa face, sa-mi trimiti un mesaj.[ar fi bine daca ai baga o bujie rece-280-,cu 2 sau 3 electrozi.

| KaPy2 a răspuns:

De la bujie sigur nu e, are racirea pe apa?, daca da nu iti invarte pompa apa si cand fierbe apa se opreste motoru de la termostat, du-te la un mecanic cu ea si poate tio poate rezolva sper ca te-am ajutat

| assasinu explică (pentru KaPy2):

Este pe apa racirea dar acu de la apa nu urca deloc