| alexx102428 a întrebat:

Cand parchez masina trag frana de mana scot cheia din contact dar masina merge cu tot cu frana de mana pusa.De ce se intampla acest lucru?

5 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Du-te la un service să vadă care-i treaba.
Las-o în viteză până atunci.
Ai grijă când pornești.

| OldSoul a răspuns:

Ai problema la frana de mana, du-te la un service/mecanic sa o rezolve, pana atunci bag-o intro treapta inferioara de viteza.

| SkyPilot a răspuns:

Frana de mana e dusa. Poate fi un simplu cablu slabit. Pana o poti face o pui in P daca e automata sau o bagi in viteza daca e manuala. Daca o parchezi pe o panta ii si intorci rotile spre bordura.

| GhostRider02 a răspuns:

Ai problema la frana de mana, du-te la un service.

| HereToHelp a răspuns:

Nu mai tine frana de mana, mergi intr-un service si te vor rezolva. Pana atunci, lasa masina bagata in viteza 1 sau 2 dupa ce o parchezi. Succes!