| Thunder182 a întrebat:

Salut TPU! După ce parchez mașina si trag frana de mână, când ies din ea, urc sau pur si simplu ma sprijin de ea cu mâna se aude un scârțâit in partea din spate. De la ce poate sa fie si ce trebuie sa fac? Dau funda!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

E fier, e normal sa scartaie.

| dinaprilie a răspuns:

Se miaca un pic si zgomotul este de la placutele/sabotii de frana de la...rotule din spate.

| Gligore2000 a răspuns:

Unele modele asa fac, zgomotul este de la saboti.

| InRezevor a răspuns:

Salut
Unde este localizat scârțâitul? In zona portbagajului? La roti?
Poate fi ceva la amortizoare. Dar nu sunt șanse să îți dai seama de la ce vine și de unde vine un scârțâit la mașină, mai ales daca se aude din interior, îți recomand să mergi la un service cu ea.