| bibi2085 a întrebat:

care stie cum sta treaba cu taxa asta auto sau de poluare si poate sa imi explice si mie? Eu as vrea sa cumpar masina (second hand pana in 2500 euro) si voiam sa stiu daca in conditiile noii taxe e mai avantajos sa o cumpar de la noi sau din bulgaria
dau fundita!

Răspuns Câştigător
| BillyX a răspuns:

Se ieftineste cu 30% fata de acum... daca vrei sa calculezi taxa i www.drpciv.ro fa.ti un cont acolo si vezi in functie de motor, an s.a.m.d

1 răspuns:
| FurtunaDiesel a răspuns:

La cat au scazut si la noi preturile cred ca si daca o iei de la noi si stii sa negociezi cu proprietarul o masina de 3000 de euro o scoti in 2500 si aia e! A gasit cineva Golf 4 in 2500 de euro, este adevarat ca la 230.000 de km dar era totusi Golf 4 si nu a fost deloc fugarit, mers normal, merge si acum perfect masina! Merita si din Romania!