| Ioana7398 a întrebat:

Ce implica mutarea dosarului de la o scoala de soferi la alta dupa ce ai terminat toate orele de condus si ai picat o data traseul?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dosarul este la tine si nu la scoala, cu scoala ai terminat dupa ce ti-au eliberat fisa.
Cele 6 ore suplimentare de conducere le poti face la orice alta scoala de conducere, nu este obligatoriu sa le faci la scoala pe care ai absolvit-o.

| alessia5158 a răspuns:

Daca nu promovezi proba practica (traseul ), la sfarsitul probei politistul iti va inmana dosarul personal. Pentru efectuarea celor 6 ore suplimentare de condus, conditie prealabila si obligatorie pentru sustinerea unei noi examinari, poti alege orice alta scoala de soferi.

| Ioana7398 explică (pentru alessia5158):

Deci pot merge cu dosarul la orice alta scoala sa îmi fac cele 6 ore fără sa depun cerere de transfer sau alte hârtii?

| alessia5158 a răspuns (pentru Ioana7398):

Nu trebuie sa depui nimic( dosarul ramane in posesia ta!)---trebuie doar sa platesti cele 6 ore suplimentare la scoala pe care o alegi. Apoi, iti vei face programare pentru o noua testare(la politie), dar nu mai devreme de 15 zile de la data la care ai sustinut prima examinare.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Nu implica nimic, nu exista astfel de mutari.