| baciuluca a întrebat:

Salut, am terminat scoala de soferi si am picat traseul, dar as vrea sa ma mut la alta scoala/pfa pentru a efectua cele 6 ore in plus. Ar trebui sa refac avizul psihologic si medical, din moment ce sunt trecute pe fisa de scolarizare ambele? Sau ramane fisa de scolarizare chiar daca fac orele suplimentare la alta scoala?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Crezi ca școala e de vină pentru că ai picat traseul?

| Violleta2022 a răspuns:

Stai linistit, ca nu scoala de soferi este vinovata pentru ca ai picat tu traseul, ci tu insuti, care esti inca incepator si nu ai suficiente ore de sofat, ori nu cunosti inca regulile de circulatie daca nu sti sa le pui corect in aplicatie, pe traseu.
In acest moment, tu trebuie sa mai faci minim 6 ore de soferie si sa studiezi din nou toata legislatia rutiera, ca sa ai toate cunsotintele clare in cap, ca conduci bine in trafic. Succes!

| Girly97 a răspuns:

Bună. Toate actele rămân valabile dacă: nu a trecut un an de la finalizarea cursului de șofat, nu a trecut un an de când ai făcut analizele medicale și avizul psihologic și nu au trecut 6 luni de la eliberarea cazierului judiciar. Cel puțin așa a fost în cazul meu

| NuCitescNotificari a răspuns:

O sa pici din nou, o sa iti pice chiar si fața. Stai acasa! Go home!

| AlexandraN21 a răspuns:

Nu, iti iei dosarul si iti gasesti un nou intructor si faci cele 6 ore (si daca mai vrei tu in plus, dar nu iti recomand)

| manumescvally a răspuns:

Nu,doar îți iei dosarul și te muți la altă școală.