| Marry104 a întrebat:

Buna! La scoala de soferi iesirea din scoala se da inainte sau dupa ce am facut orele de condus?

Răspuns Câştigător
| Axattys a răspuns:

Examenul teoretic se dă de obicei cand ai toate orele de condus parcurse. dar de multe ori se fac smecherii cu instructorii si se " trec" ca fiind toate orele parcurse dar tu de fapt ai ore de condus ramase inaintea examenului practic.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Hai ca nu ti-a explicat nimeni corect.

"Iesirea din scoala" e un examen care teoretic, repet, teoretic il dai atunci cand ai terminat orele de legislatie inainte sa iesi la strada. Asta se da in cadrul scolii de soferi.

Examenul teoretic la politie se da dupa ce ai terminat orele de condus. Aici e confuzia pentru multi.

| Axattys a răspuns:

Școala de șoferi oficial o termini cand treci cu bine sala și orașul. Sau intr.un caz mai neplacut, cand expira dosarul de la școala auto.

| Marry104 explică (pentru Axattys):

Ma refeream la examenul teoretic care se da din chestionare. Se da inainte sa incep orele de condus sau dupa ce le-am facut?

| Marry104 explică (pentru Axattys):

Multumesc!

| Axattys a răspuns (pentru Marry104):

Examenul teoretic se dă de obicei cand ai toate orele de condus parcurse. dar de multe ori se fac smecherii cu instructorii si se " trec" ca fiind toate orele parcurse dar tu de fapt ai ore de condus ramase inaintea examenului practic.