| catalin132 a întrebat:

Ce parere aveti de vw polo variant 1.4 benzina, model din 2001? Ma intereseaza in special daca are consum mare adica daca consuma mai mult de 9% in oras la un mers normal nu agresiv sau chiar mai putin la mers "babeste". Vreau sa cumpar una SH, pret intre 1300-1700 euro. Care cunoaste-ti masina sa imi dati unele sfaturi. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Florian20405 a răspuns:

Daca stai sa te gandesti e un variant adica breck si conumu va fi un pic mai mare ca unul hantchback.Mai bine un Golf 4 Variant un pic mai vechi pe la 1900-2000 E. Daca vrei ceva breck ia-ti o skoda fabia dar si aia e cam scumpa.
Per total masina e ok, conumu relativ bun, cam cat la un 1.6 ~6%
La fiabilitate e bun ca doar e vw, conteaza sa fi fost intretinut.
bafta!

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Consum: 5.4L / 8.4L / 6.5L (36 mpg)
Autonomie: 692 Km
Capacitate depozit: 45 L
Emisii CO2 : 156 g/Km

Nu sta asa rau dupa cum vezi cu consumul, acolo pune mai multe situatii oras, drum lung, mixt vin impreunate. Succes.

| catalin132 explică (pentru mgtow):

Astea sunt datele date de cartea tehnica. Consumul e cam cat scrie in carte sau de obicei e mai mult? ma refer la toate masinile in general

| mgtow a răspuns (pentru catalin132):

Cartea nu minte niciodata, mai mult nu are cum sa fie. E relationat cu ce scrie acolo.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru mgtow):

Cum reaq sa scoti consum ca in carte in conditii de trafic? Consumu ala din carte e scos noaptea la 60-80 km/h pe sosea.

| mgtow a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Eu am facut un calcul la masina mea dupa consumul din carte si era aproximativ la fel, nu fix cat punea dar daca depasea consumul era o mica diferenta 1 litru minim.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru mgtow):

1l/100 km nu e asa o difierenta mica.

| mgtow a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Ei na doar nu punem cateva grame acolo laughing tu nu ai raspuns cand mi-ai zis misogin de unde ai tras concluzia ca am fost ala?

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Aveti loc 2 in fata?

| Florian20405 a răspuns:

Si-ti mai zic ceva, consumu nici o data nu e ca in carte. Poti scoate mai mult sau mai putin depinde cum mergi, in general vei avea mai mare cu 0.8 l.Am avut un polo 1.2 in carte scria 4.8 si consumu era cam 5.6-5.7.