| Anonim2857 a întrebat:

Buna TPU.
Ce varsta trebuie sa ai pentru a-ti lua permis categoria A?
Mai exact vreau sa conduc un chopper harley davidson.
Funda!

Răspuns Câştigător
| KenJi a răspuns:

18 ani bineinteles, pentru scutere trebuie 16 happy

7 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Pentru choppere Harley 19 ani minim! La 18 sa dai de A sa il iei si nu ai voie sa conduci motoare cu o capacitate cilindrica mai mare de 600 cmc in primul an, si cum Harley nu are nici un chopper mai mic de 1300 cmc trebuie sa ai un an experienta. Si nu imi sariti in cap ca are fiindca alea sunt cruisere tocmai m-am contrazis cu cineva pe tema asta pe forumul motociclism!

| hardy1 a răspuns:

18ani

| gabriella85 a răspuns:

Trebuie sa ai 18 ani impliniti, ESTI SUPER TARE! ador super motoarele harley davidson

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

18 prietene
ala e motor serios

faci ore dai de permis

| Akid a răspuns:

Categoria A1 se poate obtine de la 16 ani si poti conduce scutere pana la 125cc.

| bicpix a răspuns:

Categoria A1 se poate obtine de la 16 ani si poti conduce scutere pana la 125cc.

| Ionut17 a răspuns:

Pentru orice permis auto & moto poti sa aplici la 18 ani happy. Asta e varsta minima. Desigur, exista cursuri pe care le poti face de la 16 ani pentru a conduce scutere.