| mg112mada a întrebat:

Buna,TPU! Cineva i-a spus tatalui meu ca daca da masina pe care o are acum(un Opel Vectra) in programul Rabla, cu tichetul obtinut poate poate cumpara o masina noua, tata ar vrea un Logan, cu tichetul+diferenta ramasa, in leasing.Este adevarat?
Nici eu nu stiu clar ce e si cum, de asta, daca n-am fost clara sper sa va dati voi seama despre ce vorbesc. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| viotedy a răspuns:

Poate,dar in leasing costa mult mai mult.mai bine o vinde, mai pune ceva si cumpara alta mai buna.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Din cate stiu programul "Rabla" s-a terminat anul acesta, fiind epuizate toate tichetele pentru persoane fizice.
Sigur ca tichetul valoric poate fi folosit pentru un avans la o masina noua, chiar luata in leasing, depinde de regulile firmei de leasing.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal ca este adevarat, programul rabla se desfasoare de ceva ani buni in tara la noi.

| Braunion a răspuns:

Da, se poate, dar nu stiu daca nu cumva s-au terminat tichetele pentru anul asta. Anul viitor mai mult ca sigur.

| LucianStroe a răspuns:

Nu crezi ca mai bine lasi oamenii mari sa se ocupe de chestiile astea, daca tu oricum habar nu ai despre ce e vorba?