| hsjdn7474 a întrebat:

Tichetul rabla in sine (nu masina) are termen de valabilitate?

Răspuns Câştigător
| UserRo10 a răspuns:

Durata de valabilitate a notei de înscriere este de 120 de zile de la data emiterii
Cu excepția anului 2024, când valabilitatea notei de înscriere nu poate depăși data de 25 noiembrie. Tot în termenul de valabilitate a notei de înscriere și numai după confirmarea de către aplicație a informațiilor aferente autovehiculului uzat, potrivit procedurii de la art. 10, alin. (1), lit. c), producătorul validat introduce în aplicație data casării, informațiile privind colectorul autorizat unde s-a realizat operațiunea și data radierii.