| PurpleKusH a întrebat:

Buna TPU cum as putea sa imi vac masina sa traga mai bine adica sa aiba "zvarul" ala cand calc pedala fara sa i pun cai in plus sa i maresc puterea gen sa o fac sa traga cat poate ea de bine la puterea care o are deja ce parti piese trebuie sa schimb sau sa intretin pentru asta am un opel astra g coupe benzina 1.8 motor 125 CP 16V si cand o calc ma baga in caun dar parca nu e ca in prima zi cand am luat-o nu mai are aceeasi putere
Multumesc anticipat

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Faci o revizie cap-coada cu consumabile premium (ulei, filtre, bujii), apoi cureti injectoarele, verifici pompa de alimentare sa bage in parametri, eventual faci si un test de compresie.

| xerxes1 a răspuns:

Daca te baga in scaun cand accelerezi cumpara niste scaune mai tari.

| alex495 a răspuns:

Ai infundat egr ul. Am un prieten aceeasi masina. Ori il schimbi ori il dezactivezi. Daca il dezactivezi iti creste consumu cu 2% maxim

| KillaNoFilla a răspuns:

Verifica tot ce tine de combustia motorului si de evacuare dar nu e nimic ca nou.
Asigurate ca rotile sunt la presiunea corespunzatoare sau putin mai mult.

| alexwahl a răspuns:

Cand ai schimbat ultima data filtrele[Ulei, combustibil, aer]? Ai putea sa alimentezi benzina cu mai mult octan.Iti spun ceva amuzabt, iar daca o sa ai posibilitatea, poti sa incerci. Tai tavanul masinii cu totcu stalpii ce tin usile, iar usile le dai jos.Deci: dai usile, tavanul, portbagajul si toate scaunele jos, doar pe cel al soferului il lasi.Dai toba de esapament jos si filtrul de aer.Demontezi spoilerele.Pui pe masina jante de tabla. O sa te crezi in avion cand pleci de pe loc.Sa ai 150cp in conditiile astea la o greutate de 600 km...