| anonim_4396 a întrebat:

de ce este interzis sa faci offroad in padure? Am fost astazi iar padurarul mi-a spus ca daca nu parasesc padurea voi fi amendat, eu nu am crezut si am mers in continuare. Am vazut si pe internet mai multi ce spun ca e interzis sa intri in padure cu vehicule, dar nu inteleg de ce? Ma poate lamuri cineva?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu toate padurile sunt locuri publice unde sa te dai tu cu masina.
Unele sunt proprietare privata, altele sunt rezervatii samd

| Sandor12921 a răspuns (pentru suntserios):

Scuza-ma ca iti zic, dar de cat timp "ma dau" cu masina prin padure nu am mai patit asa ceva, desi am trecut prin nenumarate paduri private, si nimeni nimic, nu e vorba de amenda, ci de faptul ca nu stiam de ce am fost oprit, unde am fost oprit, sigur ju era rezervatie samd.

| GabiDumitrescu a răspuns:

In padure traiesc animale. Tie ti-ar place sa vina un bou sa se plimbe cu motocicleta pe la tine prin casa?

| DaniTDCI a răspuns:

Unele paduri au proprietati private

| dfeel a răspuns:

Nu este interzis dar cred ca trebuie anuntat ocolul silvic in prealabil.