| GaBByzZuuuuuu a întrebat:

Buna TPU este vreo tara din Europa unde scoala de soferi este mai usoara decat in Romania sau il poti lua mai rapid decat aici? DAU FUNDA.

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

In Europa nu stiu, dar in state nici nu e obligatorie. De prin tari africane îți poți cumpăra permis fara sa mergi macar pana acolo. Nu uita insa sa completezi formularul pentru donația de organe.

| Violleta2022 a răspuns:

Scoala de soferi mai usoara ca in Romania, nu am vazut!
Eu spuns a pui mana pe legislatia aia si sa o vsiezi noaptea, ca doar asa ai sanse sa iei examenul!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai rapid probabil il poti lua in multe tari, mai usoara niciunde, iar de ieftina sub nicio forma

| MihaiNicu23 a răspuns:

Mai usor stiu ca in Anglia dar dureaza doi ani, pentru ca vei obtine un permis provizoriu valabil doar in Regatul Unit iar cu acest permis vei putea sa conduci doar cu un sofer care are permis permanent de conducere din Marea Britanie sau din alta tara UE care sa stea in fata cu tine, un fel de scoala de soferi mai extinsa, dar cu permisul provizoriu este o probleema pentru ca timp de 2 ani doar in Marea Britanie ai voie sa conduci, iar dupa 2 ani vei obtine permisul permanent, asta daca nu cumva faci cazier pana atunci-dosare penale pentru condus.