| anonim_4396 a întrebat:

exista cumva vreun lac auto sa ceva incolor care se aplica pe fier ca sa nu rugineasca?
Am slefuit si eu un cadru de bisicleta si arata foarte bine fara vopsea pe el si ma gandeam daca exista un lac sa dau ca sa ii las culoarea de metal.

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Poti sa dai lac auto cu intaritor, cum se da peste vopseaua metalizata, daca e curatat foarte bine cadrul o sa reziste, si rezista ca o vopsea. Trebuie sa cumperi o cutie de lac, una de diluant si o doza de intaritor pentru lac. Trebuie aplicate la pistol. Daca nu ai pistol, mai bine mergi cu ea la un vopsitor auto, mai mult ca sigur are niste lac, ca nu trebuie mult, si ti-o face el.

2 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Fără un strat de grund, nu prinde nici un fel de lac sau vopsea.

| ombladon a răspuns:

Mai bine nu dai nici un lac si o faci rat style laughing